Napisanie kalkulatora wydaje jednym z najprostszych wyzwań programistycznych. Jak się jednak okazuje lekkie są tylko początki. Napisanie bezbłędnie działającej aplikacji webowej z GUI w postaci HTML-a łatwe nie jest, gdyż należy zwrócić na wiele pojawiających się trudności. Interakcja użytkownika z maszyną skłania do przemyślenia sposobu komunikacji. Gdy programu nie umie obsłużyć twoja dziewczyna znaczy, że nie jest dosyć dobry.

Kalkulator na stronie internetowej to więcej niż kalkulator w formie urządzenia, zawsze można pokusić o się o dodanie historii operacji, tworzenie wykresów, operacji matematycznych na liczbach innych systemów (dwójkowym, szesnastkowych), funkcji programu pozwalających wykorzystywać matematyczne wzory i wiele innych fajnych rzeczy.


Zapraszam do kursu, który został zainspirowany projektem kalkulatora. W poszczególnych etapach zwiększam możliwości programu, startującego jako kilkunasto linijkowa aplikacja w czystym JavaScript. Moim celem jest pokazanie, że rozpoczynając od trywialnych rzeczy można dojść to ciekawych rezultatów. Nigdy nie miałem cierpliwości do nauki poprzez wałkowanie podstaw, tworzenie projektu, kolejnych fragmentów większej całości jest dużo zabawniejsze.

Moim testerem jest Agnieszka, kurs dedykuje Łukaszowi, który został moim uczniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.